Dôležité linky pre domácnosti (byty, rod.domy)

Cenníky - Domácnosti
Kalkulačka úspor

V poslednom čase sa vyrojilo množstvo stránok, ktoré vám ponúkajú kalkulačku úspor. My, prirodzene, neostávame bokom. Spočítajte si sami, či sa vám oplatí prejsť k nám pomocou našej služby kalkulačka úspor.

Vyplnením jednoduchého dotazníka okamžite zistíte, prečo je dobré s nami spolupracovať

Produkty MAGNA ENERGIA pre domácnosť

Elektrina

 1. Chcete bývať útulne (máte útulný byt, chatu, záhradku alebo garáž) a elektrinu využívate iba na bežné činnosti (okrem vykurovania) a zmestíte sa do ročnej spotreby 1 400 kWh (mesačná platba cca do 20 Eur/mesačne)? Máme pre vás Útulnú domácnosť D1.
 2. Chcete bývať spokojne a máte klasický byt alebo dom a elektrinu využívate iba na bežné činnosti (okrem vykurovania) a spotrebujete ročne nad 1 400 kWh (mesačná platba cca nad 20 Eur/mesačne)? Buďte u nás Spokojná domácnosť D2.
 3. Chcete bývať efektívne a máte byt alebo dom a elektrinu využívate iba na bežné činnosti (okrem vykurovania) a viete niektoré činnosti v domácnosti odložiť na večer alebo víkend, kedy je celkový dopyt po elektrine nižší a je lacnejšia? Zefektívnime vašu domácnosť ešte viac naším produktom Efektívna domácnosť D3 iba pre vás.
 4. Ste pedant a chcete bývať racionálne, máte byt alebo dom a  všetky veľké spotrebiče elektriny využívate iba v čase nízkej tarify, kedy je celkový dopyt po elektrine nižší a je lacnejšia? Máme iba pre vás špeciálny produkt Racionálna domácnosť D4.
 5. Máte byt alebo dom a všetko doma máte plne elektrifikované vrátane kúrenia? Pre milovníkov elektriny, ale aj tých, ktorí nemajú inú možnosť, ako kúriť elektricky, máme špeciálny produkt Elektrická domácnosť D5.
 6. Vy máte tepelné čerpadlo a my máme presne pre vás produkt, s ktorým ušetríte a budete milovať elektrinu ešte viac = Elektrická domácnosť D6. Zvýhodnili sme pre vás cenu a efektívnosť nízkej tarify ešte viac. (Iba pre zákazníkov pripojených cez SSE- distribúcia a VSE distribučná a.s., u ZSE Distribučná je tento produkt poskytovaný ako D5).
 7. Víkend na chalupe D7 – máte chalupu alebo víkendové sídlo na strednom Slovensku? My máme presne pre vás produkt Víkend na Chalupe D7 – kde sme zvýhodnili víkendovú tarifu od piatku 15:00 do pondelka 6:00 ešte viac a vy si môžete s nami cez víkend užívať ešte viac (produkt je zatiaľ poskytovaný iba zákazníkom pripojených cez SSE distribúcia, zákazníkom pripojených cez ZSE a VSE distribučná odporúčame Útulnú domácnosť D1).
 8. Kúrite elektrickým akumulačným zariadením s príkonom 6kW a viac alebo máte elektrický akumulačný ohrev vody na strednom Slovensku? U nás z vás urobíme racionálnych profíkov s naším novým produktom Racionálna Profidomácnosť D8 (produkt je zatiaľ poskytovaný iba zákazníkom pripojených cez SSE distribúcia, zákazníkom pripojených cez ZSE a VSE distribučná odporúčame Elektrickú domácnosť D5).

PLYN

 1. Radi varíte na plyne a chcete, aby vám popri varení zostalo niečo aj na iné príjemné veci? Máme pre vás produkt Šporák D1, s ktorým môžete za menej variť ešte viac.
 2. Kúrite moderne a trendovo plynovým ekologickým zdrojom (napr. kondenzačným kotlom)? Tak u nás môžete byť v teple ešte dlhšie a ešte viac s naším produktom Kúrime moderne D2 (odporúčame, ak sa zmestíte do ročnej spotreby plynu 1 700m3 alebo 18 000kWh).
 3. Máte radi teplo domova a teplotnú pohodu a kúrite klasicky plynom? Tak my pre vás máme Kúrime Klasicky D3 – s nami môžete byť v pohode a teple ešte viac.
 4. Ste milovníkom “trenkovej” teploty a vždy a všade a kúrite plynom? My ju pre vás zabezpečíme s naším produktom Kúrime naplno D4 a trenírky z vás nezoderieme.
Kroky pri podpise zmluvy

Všetky kroky potrebné na realizáciu zmeny dodávateľa elektriny zrealizuje za zákazníka MAGNA ENERGIA, pričom nie je s nimi spojený ŽIADNY poplatok.

Spravidla najneskôr 90 až 31 dní pred zmenou dodávateľa elektriny je potrebné podať výpoveď zmluvy u pôvodného dodávateľa. Doručenie zabezpečí MAGNA ENERGIA.

Najneskôr 21 dní pred zmenou dodávateľa je potrebné nahlásiť informáciu o zmene dodávateľa elektriny u distribučnej spoločnosti. Aj toto zabezpečí MAGNA ENERGIA.

MAGNA E.A. dostane od distribučnej spoločnosti najneskôr 5 dní pred zmenou dodávateľa elektriny údaje o spotrebe elektriny každého konkrétneho zákazníka. Na základe týchto informácií pripraví MAGNA E.A. kalkulačný list. Ten obsahuje predpokladané ročné náklady na nákup elektriny, informáciu o štruktúre ceny za elektrinu, výpočet zálohových platieb a ďalšie informácie. Kalkulačný list dostane každý zákazník najneskôr 7 dní po zmene dodávateľa elektriny.

Deň D – zmena dodávateľa elektriny.

Oplatí sa zmluvne potvrdiť cenu elektriny aj na ďalší rok.
Cena na burze s elektrinou momentálne dosahujeme 5-ročné minimá, preto, ak ešte nemáte uzavretú cenu na rok 2014-2016, odporúčame vám urobiť tak čo najskôr. Stačí, ak nám napíšete na obchod@magnaea.sk, a dostanete od nás aktuálnu ponuku pre vás.

Formuláre na zmenu, elektrina
Formuláre na zmenu, plyn
Vzorové zmluvy
Ochrana odberateľov elektriny, odberateľov plynu a univerzálna služba
Prevádzkový poriadok MDS MAGNA ENERGIA

Spoločnosť MAGNA ENERGIA a.s., ako prevádzkovateľ miestnych distribučných sústav, prevzala vzorový prevádzkový poriadok prevádzkovateľa miestnej distribučnej sústavy, ktorý je zverejnený na webovom sídle Úradu pre reguláciu sieťových odvetví:

https://www.urso.gov.sk/vzorovy-prevadzkovy-poriadok-pre-prevadzkovatelov-miestnych-distribucnych-sustav/

ÚRSO - Aktuálne cenové rozhodnutia
ÚRSO - Licencie
ÚRSO - Štandardy kvality