Mraky nad Piešťanmi?

Každý na Slovensku vie, kde sú Piešťany, ale ak by sa predsa len našiel niekto, kto tototridsaťtisícové kúpeľné mesto nevedel presne lokalizovať, je tu preňho skvelá pomôcka. Dodávateľ energií Magna energia a. s. zverejnil mapu zobrazujúcu geografický prehľad dodávok plynu a elektriny. Najväčšia a najtmavšia škvrna zakrýva práve Piešťany.

Tu sa totiž nachádza najviac odberateľov, aj keď, samozrejme, tento dodávateľ predáva obe komodity firmám aj domácnostiam na celom Slovensku, a dnes už jeho služby využíva niekoľko tisíc domácností aj firiem.

Spoločnosť vstupovala na trh s určitou víziou, ale nie s veľkými očami. Dnes je ale stabilným dodávateľom, ktorý sa natoľko dynamicky rozvíja, že zmenil svoju právnu formu zo spoločnosti s ručením obmedzeným na akciovú spoločnosť.

Ide o súkromnú slovenskú spoločnosť, ktorá je na trhu s elektrinou do roku 2007. Členovia jej vedenia boli prvými občanmi SR, ktorí v praxi otvárali liberalizovaný trh s elektrinou pre domácnosti.

Filozofia spočiatku malej rodinnej firmy, ktorá sa za pár rokov rozrástla na takmer štyri desiatky zamestnancov, spočíva v komplexnosti služieb súvisiacich s dodávkou. Nielen dobrá cena, ale aj férový prístup, transparentné obchodné podmienky a vyvážený obchodný vzťah robia zo spoločnosti viac ako dodávateľa.

Magna energia sa rozhodla svoje „mraky nad Piešťanmi“ ešte zväčšiť. Novým zákazníkom ponúka 6% zľavu z ceny plynu a 10% zľavu z ceny elektriny pre rok 2015. Pre prvých desať nových odberateľov elektriny a plynu súčasne je pripravená poukážka na večeru pre dve osoby v hodnote 20 eur v reštaurácii Kursalon.

Ak sa rozhodnete pre zmenu dodávateľa, najjednoduchšia cesta vedie cez formular-na-zmenu-dodavatela-elektriny. Samozrejme, tí, čo to majú blízko, sú kedykoľvek srdečne vítaní v sídle spoločnosti v piešťanskom Auparku (vchod z Teplickej ulice vedľa trafiky).