„Piešťanské užitočné koleso“, alebo 24 x MAGNA BIKE

Piešťanská spoločnosť MAGNA ENERGIA sa rozhodla obohatiť život v Piešťanoch o poskytnutie 24 ks bicyklov, ktoré môžu občania i návštevníci Piešťan voľne zdieľať. Voľne, t.j. bez registrácií, platieb, či kreditných kariet.

MAGNA BIKE bude vybavený základnou výbavou tak, aby mohol jazdiť po všetkých komunikáciách na území Mesta Piešťany. Zabudovaný je GPS modul pre monitoring jeho pohybu. Pre jazdu mimo mesto by však už bola potrebná ochranná prilba, pre jazdu v noci osvetlenie. Očakáva sa, že jazda na MAGNA BIKE-u bude ohľaduplná k ostatným účastníkom cestnej premávky a užitočná pre všetkých jej používateľov.

Bicykel si môžete vyzdvihnúť na jednom zo šiestich stanovíšť, ktoré sa v Piešťanoch sprístupnia verejnosti 1. augusta 2019. Vybrané lokality sú:

  1. Železničná – autobusová stanica (pri fontáne)
  2. Winterová ulica (kolonáda)
  3. Nálepková ulica (tržnica)
  4. Krajinská cesta (nákupné centrum sídliska Juh))
  5. Lodenica
  6. Teplická ulica (Magna Gallery)

Používanie bicykla by nemalo trvať viac ako niekoľko hodín, pričom každý  bicykel je potrebné uložiť na niektorom z určených stanovíšť.

Celú zoradenú flotilu maGna bicyklov si môžete prezrieť 1. augusta na Námestí Slobody (15.00 - 18.00h). Získate aj základné informácie o tomto projekte, ktorý jeho tvorcovia nazývajú aj „naivný“  bikesharing.  Zámer iniciovala MAGNA ENERGIA a participujú na ňom Mesto Piešťany, cyklo - servisná spoločnosť WELO, Reštaurácia La Musica,  ale  najmä veľa priaznivcov cyklistiky.

Keďže naše babky chodili po Piešťanoch „na kolesi“, držme si palce, aby sa na „Piešťanskom užitočnom kolese“ dlho vozilo čo najviac spokojných cyklistov. O pohybe maGna bicyklov získate informácie na Facebooku i na Instagrame.

Viac informácií nájdete tu.

Lebo: #uzitocnekoleso