Poradíme vám, ako využiť svoju fotovoltiku naplno

Magna Energia workshop

MAGNA ENERGIA štartuje budúci týždeň seriál workshopov a diskusií, na ktorých odberateľom poradíme, ako si znížiť účty za energie. Stretnutia v regiónoch sú určené predovšetkým pre tie domácnosti a firmy, ktoré disponujú vlastnou výrobou elektriny, najčastejšie z fotovoltických panelov. „Správna kombinácia fotovoltiky s dynamickými tarifami či Požičovňou elektriny dokáže odberateľom zásadne znížiť výdavky na energie“, približuje Hoang Nguyen Khac.

Špecifikom fotovoltiky totiž je, že za slnečného dňa môže vyrobiť viac elektriny, než vie v danej chvíli odberateľ spotrebovať. Mal by preto prijať opatrenia, aby mu žiadna vyrobená elektrina „neprepadla“. Môže ju uložiť do batérií, ale aj požičať Magne s tým, že ju vrátime, keď to zákazník potrebuje. Ďalšou možnosťou je od 1. októbra Zdieľanie elektriny. V rámci nej môže náš klient prebytočnú elektrinu z fotovoltiky odovzdať inému odberateľovi, napríklad rodičom či súrodencom. Obdobnú možnosť sme spustili aj pre firemných zákazníkov.

Ak k tomu pripočítame aj dynamické tarify, ktoré zohľadňujú rozdiely v cenách elektriny v špičke a mimo nej, naši zákazníci majú k dispozícii mnoho nástrojov, vďaka ktorým dokážu významne ušetriť. Nie každý však má všetky potrebné vedomosti, ako s týmito nástrojmi pracovať. Preto ich domácnostiam, firmám i samosprávam priblížime prostredníctvom série regionálnych workshopov a diskusných fór. Zúčastniť sa ich môžu nielen naši klienti, ale každý, koho zaujíma, ako s energiami hospodáriť čo najefektívnejšie. Na týchto stretnutiach budeme zbierať aj nápady a návrhy, ako rozšíriť naše služby tak, aby boli pre zákazníkov ešte výhodnejšie,“ hovorí Martin Ondko.

Workshopy sú zadarmo, ak sa ich chcete zúčastniť aj vy, stačí sa registrovať na tomto linku.

Aktuálne sú k dispozícii tieto miesta a termíny:

Prešov
Kedy:   17.10.2023
Kde:     Hotel Villa Plaza, Kutuzovova 4 Prešov
Čas:     14:30 – 18:00

Košice
Kedy:   18.10.2023
Kde:     Congress Hotel Centrum, Južná trieda 2/A Košice, Konferečná Sála Einstein I.
Čas:     14:30 – 18:00

 

Radi vás na stretnutí privítame.