Užitočné informácie

23.júl.

Spustenie nového webového portálu na sledovanie spotreby elektrickej energie

23.júl 2019
Spoločnosť MAGNA ENERGIA uviedla do prevádzky nový webový portál určený pre svojich zákazníkov.
23.okt.

Ako jednoducho ušetriť na kúrení

23.október 2018
Vykurovacia sezóna je obdobím, kedy spotreba energií v domácnostiach najvýraznejšie stúpa. Kto chce ušetriť, mal by kúriť efektívne. Hoci už nie je čas na veľké opatrenia, ako je napríklad výmena kotla, stále sa dá urobiť mnoho pre nižšie účty....
21.máj.

Ako na výber klimatizácie: výkon nie je všetko

21.máj 2018
Ak uvažujete o tom, že toto leto už nebudete chcieť doma čeliť vysokým teplotám a zaobstaráte si klimatizáciu, tak na jej výber a inštaláciu vám už nezostáva veľa času. „Mnohí ľudia sa pre chladenie priestorov rozhodnú až vtedy, keď udrú prvé...

Dobré rady do Vášho kalendára pre rok 2019

JANUÁR

  • Nový rok začína o sekundu neskôr - máte viac času premýšľať, čo urobiť, aby bol poriadne nabitý energiou.
  • Nezabudnite si po silvestrovskej party dobiť baterky. Doprajte si šetrný štart do nového roka.

FEBRUÁR

  • Valentínsky večer si užite pri svetle sviečok a všetku vašu energiu venujte partnerovi.
  • Najkratší mesiac neznamená najnižšie účty za energiu. A aj v nepriestupný rok je niekedy rozumné prestúpiť k výhodnejšiemu dodávateľovi.

MAREC

8.okt.

V elektroenergetike platí nová cenová vyhláška

8.október 2016
Od minulého mesiaca platí v elektroenergetike nová cenová vyhláška, ktorá okrem vlny diskusie a kritiky, prináša aj výrazné zmeny, ako napríklad štvordielnu tarifu za prevádzkovanie systému, nové sadzby za dodávku a distribúciu elektriny...
2.júl.

Viete prečo...?

2.júl 2015
Viete, prečo je dobré poznať svoju ročnú spotrebu? Aby ste mali správne stanovenú mesačnú zálohu, mali by ste poznať svoju spotrebu tak, aby ste vedeli skontrolovať svojho dodávateľa.
24.jún.

Otestujte sa

24.jún 2015
Otestujte sa v poznaní vašej energetickej  reality....

Ako nájsť informácie k zmene dodávateľa

Napriek tomu, že je slovenský trh s energiami liberalizovaný už od roku 2007, často sa stretávame s prípadmi, že odberatelia nevedia za čo platia. Jedným z cieľov MAGNA ENERGIA a.s. od svojho vstupu na trh je udržovať svojich odberateľov informovaných. Súčasťou tejto stratégie sú články o fungovaní trhu s energiami, zložení ceny energií, vysvetlivky k správnemu porozumeniu našich kalkulačných listov a faktúr, ktoré nájdete na našej stránke.

Bonusy a zľavy

Sme známi tým, že k svojim zákazníkom sa snažíme byť nielen priateľskí a ústretoví, ale aj spravodliví. Preto ako jediný slovenský dodávateľ energií poskytujeme bonusy a zľavy súvisiace s dobrou platobnou disciplínou. Novinkou pre rok 2015 je aj obnovenie spolupráce s Lyoness a vytvorenie dlho očakávaného MaGnaShopu, ktoré ovplyvňujú aj doterajšie bonusy a zľavy.

BONUS za dobrú platobnú disciplínu

Od 1. januára 2015 ponúkame svojim odberateľom elektriny s ročným vyúčtovaním, ktorí nikdy nemeškali s úhradou faktúry, bonus vo výške:

Ako vzniká cena elektriny

Cena za silovú elektrinu je určovaná na trhoch s elektrickou energiou, kde všetci výrobcovia, obchodníci i dodávatelia obchodujú podľa svojich aktuálnych potrieb. Nakupuijú i predávajú a na základe dopytu a ponuky dohadujú ceny. Ceny elektriny na Slovensku veľmi závislé od cien na medzinárodných trhoch, najmä na burze v Lipsku (EEX) a na pražskej energetickej burze (PXE). Slovenská cena prakticky kopíruje cenu na týchto rozdieloch sú dlen dôsledkom cien prenosových kapacít medzi jednotlivými krajinami, alebo zaťažením slovenských výrobcov tzv. G-komponentom.

Stránky