Užitočné informácie

Dobré rady do Vášho kalendára pre rok 2017

JANUÁR

  • Nový rok začína o sekundu neskôr - máte viac času premýšľať, čo urobiť, aby bol poriadne nabitý energiou.
  • Nezabudnite si po silvestrovskej party dobiť baterky. Doprajte si šetrný štart do nového roka.

FEBRUÁR

  • Valentínsky večer si užite pri svetle sviečok a všetku vašu energiu venujte partnerovi.
  • Najkratší mesiac neznamená najnižšie účty za energiu. A aj v nepriestupný rok je niekedy rozumné prestúpiť k výhodnejšiemu dodávateľovi.

MAREC

8.dec.

Desať rád ako ušetriť na kúrení

8.december 2016
S príchodom zimy sa na Slovensku už naplno začína vykurovacia sezóna. „Do veľkej miery závisí len od vás, ako draho vás vykurovanie vyjde. Mnoho domácností totiž míňa energie neefektívne, čím si zbytočne zvyšuje svoje účty,“ radí odberateľom...
8.okt.

V elektroenergetike platí nová cenová vyhláška

8.október 2016
Od minulého mesiaca platí v elektroenergetike nová cenová vyhláška, ktorá okrem vlny diskusie a kritiky, prináša aj výrazné zmeny, ako napríklad štvordielnu tarifu za prevádzkovanie systému, nové sadzby za dodávku a distribúciu elektriny...
2.júl.

Viete prečo...?

2.júl 2015
Viete, prečo je dobré poznať svoju ročnú spotrebu? Aby ste mali správne stanovenú mesačnú zálohu, mali by ste poznať svoju spotrebu tak, aby ste vedeli skontrolovať svojho dodávateľa.
24.jún.

Otestujte sa

24.jún 2015
Otestujte sa v poznaní vašej energetickej  reality....

Ako nájsť informácie k zmene dodávateľa

Napriek tomu, že je slovenský trh s energiami liberalizovaný už od roku 2007, často sa stretávame s prípadmi, že odberatelia nevedia za čo platia. Jedným z cieľov MAGNA ENERGIA a.s. od svojho vstupu na trh je udržovať svojich odberateľov informovaných. Súčasťou tejto stratégie sú články o fungovaní trhu s energiami, zložení ceny energií, vysvetlivky k správnemu porozumeniu našich kalkulačných listov a faktúr, ktoré nájdete na našej stránke.

Bonusy a zľavy

Sme známi tým, že k svojim zákazníkom sa snažíme byť nielen priateľskí a ústretoví, ale aj spravodliví. Preto ako jediný slovenský dodávateľ energií poskytujeme bonusy a zľavy súvisiace s dobrou platobnou disciplínou. Novinkou pre rok 2015 je aj obnovenie spolupráce s Lyoness a vytvorenie dlho očakávaného MaGnaShopu, ktoré ovplyvňujú aj doterajšie bonusy a zľavy.

BONUS za dobrú platobnú disciplínu

Od 1. januára 2015 ponúkame svojim odberateľom elektriny s ročným vyúčtovaním, ktorí nikdy nemeškali s úhradou faktúry, bonus vo výške:

Ako vzniká cena elektriny

Cena za silovú elektrinu je určovaná na trhoch s elektrickou energiou, kde všetci výrobcovia, obchodníci i dodávatelia obchodujú podľa svojich aktuálnych potrieb. Nakupuijú i predávajú a na základe dopytu a ponuky dohadujú ceny. Ceny elektriny na Slovensku veľmi závislé od cien na medzinárodných trhoch, najmä na burze v Lipsku (EEX) a na pražskej energetickej burze (PXE). Slovenská cena prakticky kopíruje cenu na týchto rozdieloch sú dlen dôsledkom cien prenosových kapacít medzi jednotlivými krajinami, alebo zaťažením slovenských výrobcov tzv. G-komponentom.

Aby sme nemuseli porušovať zákon...

Čoraz častejšie sa stretávame s otázkou prevažne z bytovo-komunálnej sféry:Keď nám dodávate plyn aj elektrinu, nemôžete sa postarať aj o našu kotolňu a prevziať za ňu zodpovednosť, prípadne ju zmodernizovať?“ Preto sme aj na základe tohto dopytu rozšírili svoje ponuku služieb aj o komplexnú správu tepelných zariadení spojenú s výrobou a dodávkou tepla.

Viete čo je SEPA?

Význam tejto skratky je „Single Euro Payments Area“, čo v preklade znamená „Jednotná oblasť platieb v eurách“. Čo táto zmena prináša? V rámci celej EÚ a ďalších 6 zúčastnených krajín je platba zadaná z účtu vykonaná za jeden bankový deň a pripísaná na účet prijímateľa.

Zmeny ktoré SEPA priniesla už v roku 2014

Aké zmeny prinieslo zadávanie platieb podľa SEPA?

Zmenil sa formát čísla účtu, ktorý sa používa pre zadávanie platobných príkazov. Číslo účtu musíte uvádzať v medzinárodnom formáte IBAN a kód banky vo formáte BIC:

Stránky