Nové workshopy, kde sa dozviete, ako využiť svoju fotovoltiku na maximum. Zvolen, Bratislava, Rúbaň.

Chcete využiť svoju fotovoltiku na maximum? Pridávame workshopy, kde sa dozviete, ako na to.

Chceli by ste znížiť svoje účty za energie, disponujete fotovoltickými panelmi, alebo nad nimi aspoň uvažujete? Máme pre vás dobrú správu. MAGNA ENERGIA po veľkom úspechu workshopov v Košiciach a Prešove, zavíta s nimi aj na stredné a západné Slovensko. Na diskusnom fóre záujemcom poradíme, ako využiť vlastnú výrobu elektriny naplno, vysvetlíme výhody dynamických taríf či Požičovne elektriny „Práve správna kombinácia moderných riešení dokáže odberateľom zásadne znížiť výdavky na energie,“ hovorí Hoang Nguyen Khac, projektový manažér MAGNA ENERGIA pre obnoviteľné zdroje energií.

Vďaka nim domácnostiam ani podnikom nehrozí, že by prišli o prebytky vyrobenej elektriny, ktorú nedokázali okamžite spotrebovať. Zároveň môžu využiť rozdiely v cenách elektriny v špičke a mimo nej a rozumným prístupom k spotrebe ušetriť. „V Košiciach a Prešove sa mnohí odberatelia, najmä z podnikového segmentu, zaujímali aj o výhodnosť fixných cien elektriny v porovnaní so spotovými, ktoré sú známe iba deň dopredu. V období energetickej krízy totiž práve na nich mohli výrazne ušetriť,“  približuje Hoang Nguyen Khac.

Veľký záujem vyvolala na východe krajiny aj októbrová novinka MAGNA ENERGIA - Zdieľanie elektriny. V rámci nej môže náš klient prebytočnú energiu z fotovoltiky odovzdať inému odberateľovi, napríklad rodičom či súrodencom. Obdobnú možnosť sme spustili aj pre firemných zákazníkov. „Zaujímalo ich, komu a za akých podmienok môžu elektrinu venovať, na akú vzdialenosť ju môžu preniesť a pod. Otázok bolo nespočet a tešíme sa, že ich budeme môcť zodpovedať aj záujemcom v ďalších mestách, do ktorých s našim workshopom zavítame,“ hovorí Hoang Nguyen Khac.

MAGNA viac prezradí aj o pripravovanom projekte budovania batériových úložísk priamo u odberateľov. Vďaka nemu si budú môcť nielen ukladať prebytočnú elektrinu z fotovoltiky, ale si batérie v prípade potreby dobíjať lacným nočným prúdom dostupným prostredníctvom dynamických taríf. Témou bude aj nové Energetické dátové centrum štátnej spoločnosti OKTE, či preberanie zodpovednosti za odchýlku.

Sme radi, že sa už workshopy v Košiciach a Prešove stretli s veľkým záujmom, a to nielen našich klientov. Vnímame to ako potvrdenie, že inovácie a nápady odberateľov nielen zaujímajú, ale dokážu im prinášať aj badateľné úspory. Keďže ich chceme prinášať aj v budúcnosti, na pripravovaných stretnutiach budeme zbierať aj nápady a návrhy, ako rozšíriť naše služby tak, aby boli pre zákazníkov ešte výhodnejšie,“ dodáva Martin Ondko, generálny riaditeľ MAGNA ENERGIA.

Workshopy sú zadarmo, ak sa ich chcete zúčastniť aj vy, stačí sa registrovať vyplnením formulára dole, alebo na tomto linku.

Radi sa s vami stretneme na týchto miestach:

Zvolen

Kedy:    07.11.2023
Kde:      Hotel TENIS, Neresnická cesta 13, Zvolen
Čas:       14:30 – 18:00

Bratislava

Kedy:    08.11.2023
Kde:      Ponteo Activity Park, Starorímska 1a, Bratislava (Rusovce)
Čas:       14:30 – 18:00

Rúbaň

Kedy:    15.11.2023
Kde:      Château Rúbaň, Rúbaň 420, Rúbaň
Čas:       14:30 – 18:00

 

Tešíme sa na vás!